Trendy ślubne na 2016 – najmodniejsze kolory 2016 – Rose Quartz i Serenity

trendy weselne na 2016

Nasz dzisiejszy to pierwszy wpis z kategorii „Trendy ślubne na 2016 rok”. Rozpoczniemy od przedstawienia koloru roku wg Pantone (amerykańska firma, która opracowała unikatową skalę kolorów). W 2015 królował kolor Marsala, który w dwóch krótkich słowach można opisać jako przybrudzone bordo. W tym, 2016 roku, Pantone wybrał dwa kolory, a swoim wyborem zaskoczył wszystkich. Taka sytuacja nie miała do tej pory miejsca, a wybór padł na Rose Quartz, czyli ciepły, delikatny róż oraz Serenity – spokojny, chłodny błękit. Tym, którym te nazwy nic nie mówią poniżej mała grafika prosto ze strony Pantone.
trendy ślubne na 2016
Wybrane kolory są nie tylko przeznaczone do wykorzystania w branży weselnej, ale wydaje nam się, iż tegoroczny wybór wprost idealnie spasuje młodym parom i będzie chętnie wykorzystywany w dekoracji ślubnej. Te pastelowe barwy będą pięknie wyglądać w roli dodatków na stole, jako kwiaty, winietki z nazwiskami gości lub zawieszki czy też etykietki na alkohol. Mogą również pojawić się w dekoracji sali weselnej w formie wstążek, balonów, czy też serwetek na stołach.
Dobrym pomysłem na wykorzystanie Rose Quartz oraz Serenity jest również bukiet Panny Młodej oraz butonierka Pana Młodego.
Oczywiście nie każdy musi kierować się wyborem Pantone w dekoracji ślubnej, ale warto wiedzieć i znać trendy w 2016 roku, a o to w naszym dzisiejszym wpisie chodzi.
Tym, dla których obraz jest lepszy niż słowa zamieszczamy kilka grafik zaczerpniętych ze strony Pinterest. Oczywiście bohaterami będą nasze dwa kolory – róż i błękit. Warto zwrócić uwagę, iż po nazwie koloru i próbce tego koloru dodatkowo umieszczono dwa inne kolory, które wg autorów idealnie korespondują z nim. Trzecia grafika ukazuje połączenie tych dwóch kolorów.
trendy ślubne na 2016
Rozszerzeniem tego wyboru będą kolory dodatkowe (również sugestia ze strony Pantone), które będą modne szczególnie w okresie wiosennym. Ty razem również grafika, która najlepiej pokaże i zdecydowanie lepiej niż słowa zobrazuje wybrane kolory.
trendy ślubne na 2016
Nasz dzisiejszy wpis miał ułatwić wybór kolorystyki przyjęcia tym, którzy nie wiedzą, jakiego wyboru dokonać. Jeśli jednak macie swoje preferencje kolorystyczne warto się ich trzymać i pozostać przy swoim oryginalnym wyborze.