Trendy weselne 2014

Sezon weselny 2014 w pełni, więc z małym spóźnieniem prezentujemy niewielki przegląd trendów weselnych bo w branży weselnej, podobnie jak i w modzie, nowości pojawiają się co rok, a rok 2014 nie jest wyjątkiem. Czy pojawiło się coś nowego i świeżego, coś co może zostanie z nami na dłużej niż tylko na jeden sezon?

Zostań unplugged

Nie, nie chodzi o to żeby orkiestra zagrała „bez prądu” jak na koncertach organizowanych przez MTV. Chodzi o to żeby odpocząć od telefonów komórkowych…Jeśli Wasi znajomi mają tendencję do dzielenia się ze światem wszystkim co robią w danej chwili, a nie chcecie na weselu osób z oczami wlepionymi w ekrany telefonów to nowym pomysłem 2014 jest wesele unplugged, czyli bez telefonów i z zaaranżowaną przechowalnią telefonów na wejściu na salę

Rustykalność i powrót do natury

Nowy trend czyli zostawmy ugładzone i sprowadzane z odległych krajów dodatki na rzecz naszych lokalnych i rustykalnych ozdób. Panna młoda w wieńcu z polnych kwiatów a na stołach kompozycje z dodatkami mchu? Koronkowa suknia panny młodej? Odpowiednio przygotowane będzie wyglądało pięknie i zdecydowanie inaczej.
ślubny-look
źródło zdjęcia: http://hellomay.com.au/

Kolory

Cóż na świecie do mody powrócił kolor biały, który u nas chyba nigdy z mody nie wyszedł. Ale żeby nie było nudno to kompozycje i dekorację stołów weselnych powinno się wzbogacać pastelowymi odcieniami różu, zieleni i błękitu. A skoro przy błękicie jesteśmy, to równolegle promowanym kolorem jest morski błękit, który można połączyć z żółtymi dodatkami.
2014-morski błękit
źródło zdjęcia : http://www.elegantweddinginvites.com/
white-wedding-balloons weddingloversanonymous.com
źródło zdjęcia: weddingloversanonymous.com

DIY – czyli zrób to sam

Przeglądając najpopularniejsze zagranicą i w Polsce portale o tematyce ślubnej można odnieść wrażenie, iż równie modne co „stylizowane wesela” stały się wesela, na które Młodzi przygotowują samodzielnie lub z pomocą znajomych swoje dekoracje (idealna okazja do cyklu imprez i spędzenia długich letnich wieczorów). Często wykorzystują do tego kolorowy papier, wstążki czy też ogólnie dostępne i przystępne cenowo dekoracje – modne są lampy z papieru ryżowego, ogromne balony, węże świetlne z których układa się napisy lub też robi podświetlenia oraz przygotowane własnoręcznie dekoracje na stół. Ciekawym pomysłem na samodzielną dekorację, który powoli dociera do naszego kraju jest…czarna tablica. Wystarczy farba, płaska i równa powierzchnia oraz kreda. Na takiej tablicy można rozpisać plan sali weselnej, a potem zetrzeć i dać gościom wolną rękę w jej ozdabianiu. Efekty zależą tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.
tablica
źródło zdjęcia: http://www.weddingchicks.com/

Kolejne trendy i pomysły już wkrótce 🙂

Leave a Reply