fbpx

Weselne FAQ

Przed organizacją wesela pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących warunków, jakie obowiązują w konkretnej sali weselnej. Każda firma organizująca przyjęcia weselne ma inne zasady, dlatego dla jasności i jednocześnie, aby każdy na spokojnie mógł już przed spotkaniem zaznajomić się z obowiązującymi w Trianie warunkami, przygotowaliśmy weselny FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania podczas spotkań z Nowożeńcami. Jeśli jednak nie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytania, to zachęcamy do rozmowy i zadawania pytań, czy to bezpośrednio podczas degustacji przedweselnej, czy też w trakcie zapoznawania się z naszą ofertą weselną.

Najczęściej zadawane pytania, czyli wesele w Trianie

Czy przed weselem w Trianie przewidziana jest degustacja?

Nasza firma dla swoich klientów przygotowuje tylko jedną degustację. Dla osób, które mają z nami podpisaną umowę, taka degustacja jest w cenie i obejmuje Parę Młodych. Dla tych, którzy chcą wziąć udział w degustacji przed podpisaniem umowy, taka degustacja będzie płatna. Należy jednak pamiętać, że drugi raz degustacja już nie przysługuje, nawet jeśli podpiszą Państwo z nami umowę. Zazwyczaj degustacje są pomocne w ustalaniu menu weselnego, dlatego odbywają się na około +/- 1,5 miesiąca przed planowanym przyjęciem. Degustacje odbywają się w naszej Sali Bankietowej Triana w Mogilanach przy ul. Sportowej 27A w soboty do południa lub w dni powszednie od wtorku do piątku, z tym, że najpóźniej o 15:00. Do degustacji przygotowujemy po dwie potrawy z obiadu (nie całe menu), dlatego przed spotkaniem z otrzymanej przykładowej oferty należy wybrać: dwie przystawki, dwie zupy, dwa dania główne i dwa desery, a następnie odesłać do nas mailem z tygodniowym wyprzedzeniem. Należy też podać ilość osób obecnych na takim spotkaniu. Jeśli oprócz Młodej Pary, dla której degustacja jest bezpłatna, ktoś chciałby jeszcze wziąć w niej udział, to prosimy o kontakt w celu potwierdzenia kosztu uczestnictwa. Jeśli degustacja odbywa się około półtora miesiąca przed weselem, to prosimy, aby mieli Państwo wybrane kolejne pozycje menu, ponieważ wtedy ustalamy już wszystkie szczegóły weselne. Na takie spotkanie należy przeznaczyć około 1,5 godziny.

Do kiedy konieczne jest podanie ostatecznej ilości gości?

Zgodnie z umową ostateczną ilość osób na weselu w Trianie należy potwierdzić na 10 dni przed przyjęciem weselnym.

Czy płacimy za tzw. „puste miejsca”, jeśli goście weselni jednak nie zjawili się w dniu wesela?

Tak, ponieważ posiłki na wesele są przygotowywane w takiej ilości, w jakiej Państwo je zamówili, potwierdzając ostateczną liczbę osób w wymaganym terminie. Jeśli w dniu wesela ktoś jednak nie przyjdzie, to posiłki, których nie wydamy na salę, zostaną Państwu spakowane razem z jedzeniem, które może zostać po przyjęciu.

Kiedy następuje całkowite rozliczenie kosztów wesela?

Zgodnie z umową całkowitą kwotę za przyjęcie należy wpłacić przed weselem tak, aby na dzień wesela pieniądze były na naszym koncie.

Jaka jest ilość kelnerów obsługujących przyjęcie?

Zazwyczaj 1 kelner przypada na +/- 25 osób.

Co dzieje się z jedzeniem, które zostaje po przyjęciu weselnym?

Jedzenie, które zostaje po weselu pakujemy tak, aby bezpośrednio po zakończeniu przyjęcia mogli je Państwo zabrać. W związku z tym prosimy o dostarczenie własnych naczyń (mogą to być brytfanki, pojemniki jednorazowe, garnek na danie płynne typu barszcz).

Czy w sali organizuje się dwa przyjęcia weselne jednocześnie?

Nie. Posiadamy dwie sale, w których można zorganizować przyjęcia weselne, ale na terenie naszego obiektu w jednym czasie odbywa się tylko jedno przyjęcie. Dodatkowa sala to okazja do ugoszczenia większej ilości osób.

Czy w lokalu znajduje się sejf, z którego można skorzystać w trakcie przyjęcia?

Tak, sejf znajduje się w pokoju przeznaczonym dla Pary Młodej w czasie trwania przyjęcia weselnego.

Czy dysponują Państwo miejscami noclegowymi?

Niestety nie posiadamy hotelu. Dysponujemy dwoma pokojami, jeden jest z sejfem dla Młodej Pary oraz drugi np. dla karmiącej mamy, z których mogą Państwo skorzystać w trakcie przyjęcia. Po weselu należy je opuścić. Pokoje są w cenie oferty weselnej.

Czy jest dodatkowe źródło energii w razie awarii technicznej?

Tak, dysponujemy agregatem prądotwórczym.

Ile wynosi koszt osób obsługujących wesele (orkiestra/Dj, fotograf, kamerzysta)?

Cena jest taka sama jak za gości weselnych.

Czy zapewniają Państwo kieliszki na szampana dla Państwa Młodych i zmiotkę?

Tak, są to standardowe kieliszki do szampana bez żadnych zdobień. Zapewniamy też zmiotkę z łopatką.

Czy alkohol jest roznoszony przez obsługę?

Tak, alkoholem zajmuje się obsługa. Jeśli jednak chcieliby Państwo, żeby np. tzw. pierwsze rozniesienie wódki zapewnili ojcowie, to należy to zgłosić na spotkaniu, na którym ustalane są szczegóły weselne.

Do której godziny trwa przyjęcie weselne?

Zazwyczaj przyjmuje się 5:00 rano jako godzinę zakończenia wesela.

Czy istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego innego dnia niż w sobotę?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować przyjęcie weselne w inny dzień tygodnia. Wiemy, że najpopularniejsze terminy weselne, czyli te przypadające w okresie czerwiec-wrzesień są szybko rezerwowane, dlatego umożliwiamy również organizację wesela w piątki oraz niedziele. Co więcej, w te dni przewidujemy rabat w wysokości 5%.

Czy możemy wprowadzać na terenie obiektu dodatkowe atrakcje?

Tak, ale nie na wszystko wyrażamy zgodę. Możecie Państwo mieć własnych barmanów, fotobudkę, napis, można wystrzelić płatkami podczas pierwszego tańca, można też zapalić zimne ognie na zewnątrz, ale nie później niż do 22:00. Można też mieć animatorów do zabaw z dziećmi. Nie wyrażamy zgody na sztuczne ognie oraz puszczanie lampionów.

Czy istnieje możliwość zorganizowania własnego słodkiego lub wiejskiego stołu?Czy istnieje możliwość spróbowania także oferowanych przez Państwa ciast?

Tak, po wcześniejszym uzgodnieniu, ponieważ my zamawiamy ciasta i tort w cukierni, dlatego też musimy mieć czas, żeby zamówić takie paczki degustacyjne.

Jakie stoły są dostępne?

Oferujemy możliwość usadzenia gości przy tradycyjnych, podłużnych stołach, jak i okrągłych. Ich rodzaj zależy od Państwa preferencji, ale też od liczny gości na weselu. Przy większych weselach zazwyczaj nie ma wystarczającej ilości miejsca na okrągłe stoły.

Ilu osobowe są okrągłe stoły?

Posiadamy stoły o średnicy 180 cm. Standardowo sadza się przy nich 10 osób, ale maksymalnie można też posadzić osób 12 (przy 12 osobach nie mieszczą się podtalerze, gdyby Państwo chcieli je mieć).

Do której godziny w niedzielę mogą pozostać samochody na parkingu? Czy brama będzie w niedziele cały czas otwarta czy tylko w konkretnych godzinach?

To zależy od tego, czy w niedzielę jest jakieś przyjęcie w lokalu. Jeśli tak, to samochody mogą pozostać do 14:00. Natomiast, jeśli nic się nie dzieje w obiekcie, to mogą stać przez cały dzień a nawet do poniedziałku. Zazwyczaj zostawiamy otwartą bramę, jeśli jakieś samochody są zaparkowane na naszym parkingu, ale gdyby nawet została zamknięta, to brama jest otwierana na telefon i zawsze mogą Państwo zadzwonić do nas.

Czy przy podpisywaniu umowy musimy określić wybrany wariant menu i dodatki (tort, ciasta itp.) oraz rodzaje stołów, krzeseł itp.?

Nie, wystarczy na spotkaniu organizacyjnym przed przyjęciem weselnym, które zazwyczaj organizujemy około 2 miesięcy wcześniej.

Czy można mieszać menu standard z menu standard plus?

Tak, można mieszać dania z tych dwóch menu. Po wyborze potraw dokonujemy ponownej wyceny.

Ile dni/godzin przed weselem można wejść na salę, aby ją udekorować?

Zazwyczaj rano w dniu wesela, ale jest to kwestia do ustalenia. Jeśli dzień wcześniej nie ma żadnego przyjęcia, to można wcześniej coś sobie przygotować w godzinach naszej pracy (8:00 – 16:00). Stoły na wesele układamy i nakrywamy dopiero w dniu wesela.

Kiedy należy dostarczyć własny alkohol/tort itp.?

Alkohol, zawieszki, tablicę z rozpiską gości (jeśli nie będzie tego robić florystka), naczynia na jedzenie, które może zostać oraz wszystkie weselne rzeczy najpóźniej dzień przed przyjęciem. Ciasto i tort należy dostarczyć w dniu wesela do południa.

Czy obsługa może zająć się rozstawieniem winietek, numerów stołów, księgi gości itp?

Kelnerzy mogą rozłożyć winietki pod warunkiem, że będą one w odpowiedni sposób dostarczone, tzn. będą posegregowane stołami i po kolei poukładane tak, że kelner będzie je tylko kolejno wyciągał i stawiał zgodnie ze wskazówkami zegara.

Jeśli będziemy mieli barmana, to czy obsługa będzie sprzątać szkło po drinkach i czy jest również możliwość mycia szklanek i kieliszków należących do barmana?

Nasi kelnerzy mogą na bieżąco sprzątać szkło po drinkach. Natomiast usługa mycia szkła barmańskiego podczas wesela jest dodatkowo płatna.

Czy w czasie wesela jest osoba, która dba o czystość w łazienkach i czy jest dodatkowa opłata?

Tak, jest pani, która dba o czystość w łazienkach i uzupełnia papier toaletowy/ mydło. W naszym lokalu jest to w cenie. Natomiast w przypadku, kiedy w lokalu pijani goście wymiotują i niestety, nie każda osoba jest w stanie posprzątać tego typu zanieczyszczenia po sobie, prosimy o dodatkową zapłatę za sprzątnie tzw. niestandardowych zabrudzeń.

Czy sala jest klimatyzowana i klimatyzacja jest w cenie?

Tak, sala jest w pełni klimatyzowana i jest wliczona w cenę.

Czy parking jest płatny?

Parking jest bezpłatny.

Czy w sali jest osobna szatnia dla Gości weselnych?

Tak, na terenie obiektu, na poziomie -1 znajduje się obszerna szatnia, w której goście mogą zostawić okrycia wierzchnie.

Czy sala jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych?

Nasza sala jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem jest wygodna rampa wjazdowa, a toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze. Miejsce siedzące dla osób niepełnosprawnych musi znajdować się na dolnym poziomie, ponieważ na antresolę prowadzą schody i nie ma windy.

Zapraszamy do kontaktu

Jurek Catering Organizacja wesel i przyjęć okolicznościowych

Kraków-Mogilany ul. Sportowa 27A

Email: wesela@jurek-catering.pl

Telefon: +48-607-913-692 | +48-791-846-444
12-648-16-26 | 12-270-32-47

Facebook Jurek-Catering Serwis
Instagram Jurek-Catering Serwis
Jurek-Catering Logo